Bizi Takip Ediniz!

TAŞERONLUK HİZMETLERİ

Taşeronluk Nedir?

İdari işlerin ve satın almanın yükünü hafifletmektir. Asa Sosyal Hizmetler olarak Kurum ve Kuruluşların yükünü hafifletmek Personel temini, Vasıflı -Vasıfsız, Sözleşmeli, Günlük yövmiyeci personeller tedarik etmektedir. Personellerin sorumluluğu ile yükümlüdür.

Asa Sosyal Hizmetler; Profesyonel kadrosu ile Dünya’daki mesleki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, kalitesi uluslararası standartlarda ürünler kullanarak, alışılmış temizlik ve hijyen sınırlarını zorlayarak sektörde saygın bir şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Her türlü taşeronluk hizmeti, sorunlarınıza çözüm üretmek için sizlere uzun yıllardır aynı kalitede hizmet vermektedir.

Asa Sosyal Hizmetler ve Taşeronluk Hizmetleri üzerine hizmet veren profesyonel bir temizlik şirketidir

Taşeronluk bir alt-sözleşme ilişkisidir ve genellikle yanlış olarak fason ve yansanayi yerine kullanılır, fakat bu ikisi arasında çok temel bir fark vardır; Taşeron, bir firmanın işçilerinin bir başka firmanın (ana firmanın) üretim mekanında, ana firmanın işinin bir kısmını yapmasıdır. Yani fiili olarak ana firmanın kadrolu işçilerinden farksız çalışırlar ama yasal olarak farklı bir firmaya bağlıdırlar.

İki çeşidi vardır;
Ana firmayla sürekli çalışan taşeronlara iç taşeron denir, dış taşeron ya da kapasite taşeronu ve uzmanlık gerektiren işlerin taşeronu ise ihtiyaç halinde ayrı olarak anlaşmalı çalıştırılır. Türkiye'de genel olarak yasaya uygun olmayan bir taşeron örgütlenme ilişkisi gözlemlemek mümkün olabiliyor maalesef. Bazı firmalar kendi kapasitelerinin ve öngörülen iş alanlarının dışında da taşeron çalıştır veya bilmedikleri, tecrübesiz şirketlere iş verip zarara uğramaktadırlar, bu yüzden taşeron seçimi son derece önemlidir.

Asa Sosyal Hizmetleri Taşeronluk hizmetleri bu konudaki hassasiyeti günümüze kadar aynı ciddiyet ile korumaktadır.